تبلیغات
الغوث
12:03 ق.ظ
63
چرا من؟
بسم الله الرحمن الرحیم 
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم والعن اعدائهم اجمعین
آرتور اِش ستاره تنیس جهان که قهرمانی در مسابقات جایزه بزرگ ویمبلدون را در کارنامه درخشان ورزشی اش دارد در سال ۱۹۸۳ مصادف با ۱۳۶۲ به سبب خون آلوده ای که هنگام عمل جراحی قلب به اشتباه به وی تزریق کرده بودند به بیماری ایدز مبتلا شد هنگامی که مشخص شد او به بیماری ایدز مبتلا گشته صدها هزار نامه از هوادارانش در سراسر دنیا برای همدردی و حمایت برایش ارسال شد.
در یکی از نامه ها با طعنه از وی پرسیده شده بود که : چرا خدا تو را برای گرفتار شدن به این بیماری ناعلاج انتخاب کرده است ؟
آرتور بسیار در این باره اندیشید ، سپس چنین جوابی داد : دوست مهربانم در سراسر این جهان پهناور حدود پنجاه میلیون کودک شروع به بازی تنیس می کنند ، پنج میلیون نفر بازی کردن تنیس را یاد می گیرند ، پانصد هزار نفر تنیس باز حرفه ای می شوند ، پنجاه هزار نفر در مسابقات تنیس در سطوح مختلف بازی می کنند ، پنج هزار نفر در مسابقات حرفه ای شرکت می کنند ، پانصد نفر در مسابقات مقدماتی گرند اسلم شرکت می کنند ، پنجاه نفر به مسابقه ویمبلدون راه می یابند ، چهار نفر به نیمه نهایی و ۲ نفر به مسابقه نهایی می رسند و سر انجام یک نفر پیروز می شود. وقتی من برنده تنیس ویمبلدون شدم ، هرگز از خدا نپرسیدم که : چرا من ؟ و امروز که در بستر بیماری افتاده ام و درد سراپای وجودم را گرفته نیز نباید از خدا بپرسم : چرا من ؟

نمایش نظرات 1 تا 30