تبلیغات
الغوث
03:42 ب.ظ
66
سخنان بزرگان درباره امام حسین(ع)
بسم الله الرحمن الرحیم 
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم والعن اعدائهم اجمعین 
صلی الله علیک یا ابا عبدالله الحسین(ع)


مهاتما گاندی (رهبر استقلال هند): اگر هندوستان بخواهد یك كشور پیروز شود، باید از زندگی امام حسین(ع) پیروی كند.

محمدعلی جناح (رهبر استقلال پاكستان): به عقیده من تمام مسلمین باید از سرمشق (امام حسین) این شهیدی كه خود را در سرزمین عراق قربانی كرد، پیروی كنند.

توماس كارلایل (فیلسوف و مورخ انگلیسی): بهترین درسی كه از واقعه كربلا می‌گیریم، این است كه حسین و یارانش، ایمان استوار به خدا داشتند.

پروفسور ادوارد براون (شرق‌شناس انگلیسی): آیا قلبی پیدا می‌شود كه وقتی درباره كربلا سخن می‌شنود، آغشته به حزن و اندوه نشود؟

موریس دوكبری (اندیشمند فرانسوی): بیایید ما هم از زیردستی یزیدیان به نوعی خلاصی یابیم و مرگ باعزت را بر زندگی باذلت ترجیح دهیم، زیرا مرگ باعزت و شرافت بهتر از زندگی باذلت است.

پروفسور ماربین (فیلسوف و خاورشناس آلمانی): من معتقدم كه رمز بقا و پیشرفت اسلام و تكامل مسلمانان به خاطر شهید شدن حسین(ع) و آن رویدادهای غم‌انگیز می‌باشد.

بولس سلامه(نویسنده و شاعر مسیحی لبنانی):شب‌هایی كه بیدار بودم یك بار برای مدتی طولانی به جهت علاقه‌ای كه به آن دو بزرگوار – امام علی و امام حسین(ع) - داشتم، گریستم سپس شعر علی و حسین را سرودم.

عباس محمود عقاد (نویسنده و ادیب مصری): جنبش امام حسین(ع)، یكی از بی‌نظیرترین جنبش‌های تاریخی است كه تاكنون در زمینه دعوت‌های دینی یا نهضت‌های سیاسی پدیدار گشته است.

گابریل آنگری (نویسنده فرانسوی): آرامگاه حسین در كربلا بعد از كعبه، بدون تردید دومین زیارتگاه مسلمانان است. جنایت كربلا وحشت‌انگیز و حیوانی و غیرانسانی بود.

عبدالرحمن شرقاوی(نویسنده مصری): حسین(ع)، شهید راه دین و آزادگی است. نه تنها شیعه باید به نام حسین ببالد، بلكه تمام آزادمردان دنیا باید به این نام شریف افتخار كنند.

ابن ابی الحدید (دانشمند و شاعر عراقی): مانند حسین چه كسی را سراغ دارید به راستی این مرد مافوق بشر كیست كه لحظه‌ای پستی را نمی‌پذیرد و با اختیار خود در برابر ستمگران سر تعظیم فرود نمی‌آورد.

توماس ماریک= گرچه کشیشان ما از ذکر مصیبت های حضرت مسیح(ع) مردم را متاثر میسازند ولی آن شور و هیجانی که در پیروان امام حسین(ع) یافت میشود در پیروان مسیح یافت نخواهد شد و گویا به سبب این باشد که مصیبت های حضرت مسیح در برابر مصیبت های امام حسین(ع) پر کاهی در مقابل کوه بزرگی است.

لیاقت علی خان (نخست وزیر سابق پاکستان)= این روز محرم برای مسلمانان سراسر جهان معنی بزرگی دارد در این روز یکی از حزن آور ترین و تراژدیک ترین وقایع اسلام اتفاق افتاد شهادت امام حسین(ع) در عین حزننشانه ی فتح نهایی روح واقعی اسلام بود زیرا تسلیم کامل به اراده ی الهی به شمار میرفت این درس به ما می آموزد که مشکلات و خطر ها هرچه باشد نبایستی ما پروا کنیم و از حق و عدالت منحرف شویم.
نمایش نظرات 1 تا 30