تبلیغات
الغوث
05:37 ب.ظ
70
سخنان بزرگان درمورد قرآن کریم
بسم الله الرحمن الرحیم 
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم والعن اعدائهم اجمعین 
سخنان بزرگان درمورد قرآن کریم


1.آلبرت انیشتین= قرآن کتاب جبر یا هندسه نیست؛ مجموعه‏اى از قوانین است که بشر را به راه صحیح، راهى که بزرگ‏ترین فلاسفه و دانشمندان دنیا از تعریف و تعیین آن عاجزند،هدایت میکند

2.گوته شاعر و نویسنده آلمانى= قرآن اثری است که به واسطه ی عبارات آن خواننده درابتدای امر رمیده می شود، و سپس مفتون جاذبه ی آن و بالاخره بی اختیار مجذوب زیباییهای بی پایان آن می گردد.

3.پروفسور آرتور آربرى=زمانى که به پایان ترجمه قرآن نزدیک مى‏شدم، سخت در پریشانى به سر مى‏بردم؛ اما قرآن آنچنان آرامش خاطرى به من مى‏بخشید که براى همیشه به خاطر خواهم داشت.

4.لئوتولستوى= آیات قرآن به خوبى بر مقام عالى اسلام و پاکى روح آورنده‏اش گواهى مى‏دهد.

5.دکتر هانرى کُربن= هیچ اندیشه‏اى به اندازه قرآن محمّد(ص) انسان را به دانش فرا نخوانده است تا آن جا که نزدیک به 950 بار در قرآن، از علم و عقل و فکر سخن رفته است.

6.ارنست رنان= در کتابخانه من هزاران کتاب هست که هر کدام را بیش از یک بار نخوانده‏ام؛ اما یک کتاب هست که همیشه مونس من است و هر وقت خسته مى‏شوم و مى‏خواهم درهایى از معانى و کمال به رویم باز شود، آن را مطالعه مى‏کنم. این کتاب، قرآن است.

7.ناپلئون بناپارت= امیدوارم آن زمان دور نباشد که من بتوانم همه دانشمندان جهان را با یکدیگر متحد کنم تا نظامى یکنواخت، فقط براساس اصول قرآن مجید که اصالت و حقیقت دارد و مى‏تواند مردم را به سعادت برساند، ترسیم کنم. قرآن به تنهایى عهده دار سعادت بشر است.

8.مهاتما گاندى= از راه آموختن علم قرآنى، هر کس به اسرار وحى و حکمتهای‏ دین، بدون داشتن هیچ ویژگی ساختگى دیگرى پى مى‏برد. در قرآن هیچ اجبارى براى تغییر دین و انسان‏ دیده نمى‏شود.

9.ویل دورانت= در قرآن، قانون و اخلاق یکى است. رفتار دینى در قرآن، شامل رفتار دنیوى هم مى‏شود و همه امور آن از جانب خداوند و به طریق وحى آمده است.

10.بلر= لغت قرآن فصیح ترین لغات و اسلوب بلاغت آن طوری است که افکار را بسوی خود جذب می کند هرکس که از این کتاب به خوبی پیروی کند زندگی گوارائی خواهد داشت.

11.پروفسور واشنگتن ایرونیک= قرآن کتابی است که از حدود اقیانوس اطلس تا نهر کاشمر مردم را در زیر سایه ی خود سعادتمند نگه داشته است. قرآن دارای بالاترین مبادی و سودمندترین آنها است.

12.گلادستون= سیاستمدار انگلیسیتا این کتاب الهی باشد، سیادت و برتری انگلستان در ممالک اسلامی محال است.

13.ژوزف هورد ویچ= قرآن،عامل بسیار شگرفی در بالا بردن مسلمانان بود. قرآن آنان را به تحقیقات علمی و پدید آوردن اندیشه ها سوق داد.

14.خانم رانی تنس=محتوای این کتاب آسمانی کاملاً با خرد و فطرت بشری مطابقت دارد و از مطالب خلاف عقل به کلی پاک است. قرآن در باره ی زنان داوری عادلانه ای دارد.

نمایش نظرات 1 تا 30